Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 4070 komentarzy

Element polski

Pan Marky - Wolnosc wypowiedzi jest tak wazna jak niepodleglosc. Bez niej kraj i narod upada. Wolnosc wypowiedzi dla wszystkich Polakow, nie tylko dla wybranych w Polsce.

TRAFNY OPIS POLSKI POD RZADAMI PO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Państwo polskie pod rządami Donalda Tuska ma (...) charakter rozbójniczy, gdyż nastawione jest nie na rozwiązywanie problemów i stymulowanie rozwoju, ale istota jego działania polega na tym, jak obywatela wystrychnąć na dudka i oskubać."

Ponizszy artykul pochodzi z Naszego Dziennika; jego autorem jest Jan Maria Jackowski.

Patrz: http://www.naszdziennik.pl/mysl-felieton/20042,granica-skubania-polakow.html

GRANICA SKUBANIA POLAKOW

Sobota, 5 stycznia 2013 (02:03)

Miało być tanie państwo, niższe podatki i kraina mlekiem i miodem płynąca. Tymczasem – zamiast przyjaznego obywatelom państwa – jest państwo wyjątkowo drogie, nieefektywne, traktujące obywatela nie jak chlebodawcę, którym przecież jest, lecz jak intruza przeszkadzającego coraz większej armii urzędników w utrudnianiu Polakom codziennego życia. Biurokracja obecnie jest trzy razy większa niż w czasach PRL, a już wówczas były gigantyczne przerosty zatrudnienia. Istnieją dwie kategorie obywateli: „równi wobec prawa” i „równiejsi”. Jeżeli celebryta popiera „jedynie słuszną partię”, to pozostaje bezkarny za występki, za które zwykły obywatel ponosi surowe konsekwencje.

III RP w obecnym wydaniu to również „dla swoich” państwo quasi-mafijne. Jest opresyjne dla zwykłych Polaków i potrafi wtrącić do więzienia biedną emerytkę za niespłacony dług w kwocie 4 zł, lecz aferzysta z „układu”, który ukradnie miliony, jest „nietykalny”. Państwo polskie pod rządami Donalda Tuska ma także charakter rozbójniczy, gdyż nastawione jest nie na rozwiązywanie problemów i stymulowanie rozwoju, ale istota jego działania polega na tym, jak obywatela wystrychnąć na dudka i oskubać. Jest zapaść służby zdrowia, deficyt budżetowy, gigantycznie rosnące zadłużenie państwa, bezrobocie, drożyzna, coraz większa bieda, upadek całych sektorów gospodarki, coraz wyższe podatki, nawet od deszczu, parapodatki i opłaty. Od początku roku doświadczamy też polowania z nagonką, czyli z fotoradarami na polskich kierowców, mającego ratować finanse publiczne pozostające w fatalnym stanie w wyniku nieudacznictwa rządu. Rząd jest tak niekompetentny, iż mając do dyspozycji ogromne środki z Unii Europejskiej, nie był w stanie przez 5 lat zbudować w całości nawet jednej autostrady!

Polakom żyje się coraz gorzej. Już 69 proc. respondentów źle ocenia rząd. Lecz władza niczym się nie przejmuje, zgodnie ze starym hasłem Urbana „rząd się zawsze wyżywi”. Według informacji medialnych, z państwowej kasy do prywatnych kieszeni działaczy PO, ich znajomych oraz rodzin trafiło przez ostatnie lata blisko 200 mln złotych. To tyle, ile potrzebuje Centrum Zdrowia Dziecka, by mogło leczyć małych pacjentów, którzy są odsyłani z kwitkiem. Polacy mają ograniczony dostęp do 200 usług medycznych, największe szpitale z powodu wyczerpania limitów odmawiają pomocy potrzebującym, a premier Donald Tusk rządowy samolot traktuje jak prywatną taksówkę, by polecieć np. do Gdańska na mecz w „piłeczkę” z kolegami, co tylko w ubiegłym roku kosztowało podatnika ponad 1,5 miliona złotych.

W czasach Napoleona ciężar finansowania jego bardzo kosztownej polityki został przerzucony na społeczeństwo. Po podniesieniu podatków cesarz pyta swego zaufanego ministra Fouche’ego o nastroje. „Narzekają, Sire” – odpowiada minister. „To można podnieść podatki”. Na kolejnym spotkaniu znowu pada pytanie o nastroje. Fouche odpowiada: „Przeklinają, Sire”. „Podnieście jeszcze bardziej podatki” – rozkazuje cesarz. Po kolejnej fali podwyżek znowu pyta: „I jak nastroje?”. „Sire – śmieją się!”. Napoleon się zachmurzył i wydał polecenie, by obniżyć podatki.

W Polsce powoli przechodzimy od narzekania do fazy następnej. Jeśli obywatele zaczynają się śmiać, to dla władzy zaczyna być bardzo groźne, bo oznacza, że sytuacja może się wymknąć spod kontroli. Czy już w 2013 roku?

Jan Maria Jackowski

***

Moj, Marky'ego, komentarz.

Trafny opis Polski pod rzadami PO. Obawiam sie jednak, ze Tusk to nie Napoleon, i ze smiech spoleczenstwa z podnoszenia przez jego rzad podatkow nie sprawi, ze ten rzad je obnizy, a raczej, ze zacznie karac tych, ktorzy sie smieja. Zatem to raczej nie smiech Polakow jest zdolny zmusic ten rzad do zaprzestania ich bezwzglednego wyzyskiwania.

KOMENTARZE

 • Ja twierdzę,że jest to trafny opis RZĄDÓW OD CO NAJMNIEJ 1945R DO DZIŚ
  BEZ ŻADNEGO WYJĄTKU.PASOŻYTNICZA HOŁOTA RZĄDZI BEZ PRZERWY.

  Pozdrawiam
 • @liberalkonserwatywny 19:08:18
  zgadza się. nawet ta jedynie słuszna opozycja, o której autor posta nie wspomniał słowem w swoim komentarzu.
 • @Pan Marky 16:30:36
  Niektórzy Polacy są wpatrzeni w PiS, tak jak kiedyś byli w KOR, UW, UD, w Wałęsę, potem przyjdzie opamiętanie. Jednak ile razy można błądzić, gdy jest tyle dowodów na to i argumentów za tym, aby z całą pewnością stwierdzić, że PiS antypolska partia, która ma za zadanie kanalizować Polaków, którzy mają poglądy narodowe, katolickie i patriotyczne
  Obecnie wszystkie liberalne media wspominają "okrągły stół" jako wielkie zwycięstwo demokracji prowadzącej do ,,zgody narodowej". Każdy trochę myślący Polak wie, że ,,okrągły stół" był na rękę siepaczom komunistycznym, po to aby komuniści zamienili książeczki czerwone na czekowe. Pseudo-opozycja w Polsce na czele z Michnikiem, Kuroniem, Kaczyńskimi, Geremkiem i Wałęsą przygotowała miękkie lądowanie dla komunistów zamiast ich rozliczenia.


  ps przejrzałem twój blog i ze zdziwieniem odkryłem wpisz dnia 07.07.2012 pt "CYWILIZACJA POLSKA" K. WOJTASA - TEKST BARDZO WAZNY. znam wpis bardzo dobrze. w tekście jest napisane dlaczego pis nie jest w stanie odbudować pozycji Polski. wiec jak to jest jest, lansujesz na swoim blogu w tekst antypisowski i jednoczesnie popierasz pis? moim zdaniem nie znasz calosci albo masz rozdwojenie jaźni
 • @Pan Marky 16:30:36
  Punkty, które poniżej zamieściłam, są fragmentami listu Ziobry, które to fragmenty, można spokojnie dopisać do kolejnych zasług Waszego wodza, drodzy jego wielbiciele


  1. zamiast wprowadzenia kompleksowego programu świadczeń rodzinnych oraz polityki prorodzinnej wolałeś przeznaczyć te środki na obniżkę podatków dla najbogatszych i symboliczne obniżenie dla wszystkich pozostałych.

  2. zamroziłeś upokarzająco niskie progi dochodowe, pozbawiając pomocy miliony dzieci żyjących w ubóstwie.

  3. zignorowałeś listy i apele Tadeusza Cymańskiego proszącego Cię o realizacją naszego programu Solidarnego Państwa.

  4. uznanie zgody na podpisanie przez Polskę Traktatu Lizbońskiego za historyczny błąd. Traktat Lizboński zdegradował bowiem pozycję naszego kraju i otworzył drogę do niekorzystnej zmiany układu sił w Europie, czyli dyktatu Niemiec i Francji.

  5. pamiętasz Jarku, jak wspólnie z Jackiem Kurskim przekonywaliśmy Ciebie, aby ten traktat odrzucić i jak w imię jedności prawicy przeforsowałeś swoją decyzję o poparciu Traktatu Lizbońskiego.

  6. niewybaczalnym błędem była wstępna zgoda w 2007 roku na pakiet klimatyczny, który doprowadzi do drastycznego wzrostu cen prądu, upadku części przemysłu i utraty 250 tysięcy miejsc pracy, a więc w efekcie spowolnienia rozwoju naszego kraju.

  7. „Solidarna Polska” nigdy nie włączy się w kampanię przekonywania Polaków, że prawda o tragedii Smoleńskiej doprowadzi do stanu wojny z Rosją.
 • @Pan Marky 17:51:59
  "Czy artykul Jackowskiego podaje fakty? Co powiesz na temat przekretow PO? Cokolwiek?"

  cały artykuł pana Jackowskiego jest wart uwagi. przedstawia sytuacje polityczna i gospodarczą III RP. zwróć uwagę drogi kolego ze po 89r u władzy w Polsce były wszystkie partie. zdążyły pozamieniać się miejscami z ław rządowych poszły do opozycji i na odwrót. nawet już zdążyły nazwy pozmieniać. ale niestety to wciąż ci sami ludzie. tekst redaktora Jackowskiego niewątpliwie dobry jest niestety tylko półprawdą. za sytuację w kraju równo odpowiadają wszystkie partie.

  TEKST JEST O PO A TY HUZIA NA PiS. ZWOLENNIK PO?
  czemu uważasz że wszyscy którzy krytykują pis są zwolennikami platfusów? czy ci propaganda odebrała całkowicie zdolność myślenia?

  A teraz pogadajmy o artykule Jackowskiego i przekretach PO.
  już ci kiedyś napisałem ze rzeczy oczywistych nie ma po co udowadniać. szkoda czasu na coś co jest powszechnie znane 70-u procentom obywateli naszego kraju.

  Co do listu Ziobry, twierdzi on, ze to zle, ze Kaczynski obnizyl podatki, zamrozil progi dochodowe, wyrazil, W 2007 ROKU, "wstepna zgode" na pakiet klimatyczny. Ziobro wini tez Kaczynskiego za zgode na podpisanie Traktatu Lizbonskiego, oraz, jak rozumiem, za rzekome przekonywanie Polakow ze "prawda o tragedii smolenskiej doprowadzi do stanu wojny z Rosja."

  przestań stosować te swoje sztuczki socjotechniczne bo ja się na nie nie dam nabrać. manipulujesz wypowiedziami że tylko w jakiś sposób obronić prezesa i partie. tu masz przykład

  Co do listu Ziobry, twierdzi on, ze to zle, ze Kaczynski obnizyl podatki, -
  to twój wpis

  "zamiast wprowadzenia kompleksowego programu świadczeń rodzinnych oraz polityki prorodzinnej wolałeś przeznaczyć te środki na obniżkę podatków dla najbogatszych i symboliczne obniżenie dla wszystkich pozostałych-
  to wypowiedź ziobry

  czytaj tak długo aż zrozumiesz sens jednej i drugiej.

  "Szczegolnie jestem ciekaw, jak udowodnisz prawdziwosc twierdzenia, ze Kaczynski rzekomo przekonuje, ze "prawda o tragedii smolenskiej doprowadzi do stanu wojny z Rosja."

  jeżeli dowiemy sie prawdy "katastrofie smoleńskiej" i jeżeli będzie ona taka jaką podejrzewają zdrowo myślący ludzie, to za zabicie prezydenta i całego naczelnego dowództwa Sił Zbrojnych jednego z krajów nato odpowiedz musi przyjść z całego sojuszu. no chyba że pkt 5 juz nie działa. jeżeli zostanie dowiedziona wina rosjan trzeba bedzie oskarżyć najwyższe władze w moskwie a to jak mniemam doprowadzi do kolosalnych napreżeń na linii Polska - rosja. poza tym nowoczesna wojna to nie pancerne zagony czy dywizje piechoty. wojna może mieć wymiar gospodarczy, elektroniczny czy surowcowy.
 • @Pan Marky 18:03:56
  Wiec twierdzisz, ze zaden tekst zawierajacy negatywne twierdzenia o czyms, czy o kims, nie jest waznym tekstem, a ktos, kto go nazywa waznym tekstem, nie zna calosci tego tekstu, albo ma rozdwojenie jazni?

  bla, bla, bla. kręcisz jak zwykle. zadałem proste pytanie. skoro nie zrozumiałeś zadam prościej. uwaga pytanie
  jak możesz lansować antypisowskie teksty i jednocześnie popierać pis?
  zadaje to pytanie ponieważ twoje powyższe zachowanie jest zgodne z mechanizmem choroby zwanej rozdwojeniem jaźni. link opisujący chorobę poniżej

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdwojenie_ja%C5%BAni

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY