Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 4070 komentarzy

Element polski

Pan Marky - Wolnosc wypowiedzi jest tak wazna jak niepodleglosc. Bez niej kraj i narod upada. Wolnosc wypowiedzi dla wszystkich Polakow, nie tylko dla wybranych w Polsce.

DYSKUSJA O POLSCE. ROZNE PUNKTY WIDZENIA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zaprosilem Pawla Tonderskiego na dyskusje na moim blogu. Inni tez moga sie przylaczyc. Zadnej cenzury.

Na blogu Lazacego Lazarza, Pawel Tonderski napisal mi:

"Panie Merky zacznijmy ze sobą dyskutować bez inwektyw, możemy się ze sobą nie zgadzać, wyłuskujmy spośród siebie prawdziwych wrogów Polski, ale nie tych, którzy mają inny punkt widzenia, który akurat pana zdaniem jest niezgodny z tym, co planuje PiS dla Polski. Tylko poprzez dyskusję możemy do czegoś dojść i przy tym nie nazywajmy się zdrajcami naszej Ojczyzny, próbujmy ze sobą dyskutować, ponieważ jesteśmy Polakami.
Mam taką nadzieję. Polska jest w takiej sytuacji,że naprawdę tego typu dyskusje, które pan prowadzi i panu podobni do niczego dobrego Polski nie doprowadzą. musicie się z tym pogodzić,że Polska to nie tylko Piłsudski i PiS, są inne alternatywy i inny sposób na Polskę."
 
Odpowiedzialem mu, ze mozemy gadac, jesli bedzie mowil racjonalnie i logicznie, i nie zarzucal mi tego, czego nie zrobilem. Np. gdzie ja niby "wyluskuje" tych, co moim zdaniem maja punkt widzenia niezgodny z tym co planuje dla Polski PiS? Gdzie ja twierdze, ze Polska to tylko Pilsudski i PiS?

Zaprosilem Pawla Tonderskiego na moj blog, zeby przeprowadzic te rozmowe, ktora on postuluje. Wszyscy inni tez moga sie przylaczyc. Dyskusja calkowicie swobodna, bo ja nie cenzuruje wpisow. 

KOMENTARZE

 • *****
  Tak, dyskutujmy ze sobą bez wyzywania się nawzajem od zdrajców Polski. Ponieważ jesteśmy wszyscy Polakami, dla których najważniejszą sprawą jest dla nas nasza wspólna Ojczyzna Polska.

  Jeżeli się nawzajem krytykujemy, nie wyzywajmy się z tego powodu i nie nazywajmy się zdrajcami Polski, ponieważ takie zachowanie doprowadzi nas do sytuacji, którą już przerabialiśmy w Polsce. Miało to miejsce między 12-15 maja 1926 roku, na takich wydarzeniach skorzystali tylko nasi śmiertelni wrogowie, czas sobie to wreszcie uzmysłowić.

  Czołem Wielkiej Polsce.
 • Radna PiS pomaga Biedroniowi.
  Małgorzata Rola z Miastka.

  Radna Prawa i Sprawiedliwości z Miastka, pomaga posłowi Ruchu Palikota Robertowi Biedroniowi w organizacji biur poselskich.

  za:

  http://narodowcy.net/radna-pis-pomaga-biedroniowi/2012/07/06/
 • @Paweł Tonderski 20:01:05
  Tak jest, czolem Wielkiej Polsce.

  Czekaj no, czy ty jestes z tego Obozu Wielkiej Polski?
 • @Paweł Tonderski 20:17:43
  Hm, czy ta pani nie postepuje tak, jak ty postulujesz, zebysmy wzajemnie sie zachowywali, to znaczy z szacunkiem, bez nienawisci?
 • @Pan Marky 20:22:36
  Jestem w stanie ze wszystkimi współpracować, jeżeli oni są zainteresowani tym, aby wspierać tylko Polskę i Polaków i nikogo innego. znam kilku Polaków z OWP i nie mam powodów, aby ich uznać za zdrajców Polski. Jak na razie oni nie podpisali żadnego Traktatu Moskiewskiego i w wielu punktach są zgodni z moim pojmowaniem polskości.
 • @Pan Marky 20:26:38
  Tak właśnie o to postuluję.
 • @Paweł Tonderski 20:31:27
  RE: znam kilku Polaków z OWP i nie mam powodów, aby ich uznać za zdrajców Polski.

  --- Ale ten list do moskiewskiej ambasady to, moim zdaniem, byl blad. A co ty o tym myslisz? (Aha, mowmy sobie "ty," dobrze? - Marky jestem. Pan Marky tylko dla niektorych, tych ktorych nie szanuje.)
 • @Paweł Tonderski 20:31:55
  RE: Tak właśnie o to postuluję.

  --- Ja tez. Mozna sie zwalczac ideologicznie, ale trzeba byc jednoczesnie ludzkim. Tak przy okazji, ja i ty wyzwalismy sie odrobine, ale moje zdanie na twoj temat, jak i pana Wojtasa, nie jest naprawde negatywne. Ja moze bylem troche za zlosliwy - no tyle. :)

  Najwazniejsze jest zebysmy my, Polacy, sie zjednoczyli, przestali warczec na siebie, zaczeli sie szanowac wzajemnie. My to doskonale potrafimy, mamy to we krwi, czy genach - taka byla demokracja szlachecka, ona byla braterstwem. My tak naprawde pragniemy tej zgody, jednosci, wzajemnego szacunku i milosci. Chyba cos podobnego pisze pan Wojtas w swoim eseju (ktory tak naprawde mi sie podoba).
 • @Pan Marky 21:02:36
  Uważam, że to był dobry pomysł. Zaraz Ci to postaram się wytłumaczyć.

  Pomiędzy polskim narodem i rosyjskim w naszej historii jest wiele wydarzeń, które powodują między nami nieporozumienia i antagonizmy.
  Dlatego tak łatwo nas poszczuć na siebie, potem dochodzi do okropnych wydarzeń, najbardziej na tych wydarzeniach tracą nasze słowiańskie narody, i tutaj nie ma żadnej alternatywy, każdy polski narodowiec w chwili próby stanie za swoim narodem, to znaczy za Polską i Polakami. Mam nadzieję, że to jest jasne?!


  Temu nie można zaprzeczyć, jednak mając podstawy z historii po tym, co się wydarzyło w Rosji po rewolucji bolszewickiej te antagonizmy zniknęły w wielu Polakach, mam na myśli niechęć do Rosjan, trzeba przy tym wiedzieć o tym, że wielu Polaków żyjących pod zaborem rosyjskim ich niewolę przyjmowało w sposób normalny, oczywiście jeżeli zabór można za takowy uznać.

  Trzeba również wiedzieć o tym, że Piłsudski ze swoimi legionami, których w rzeczywistości nigdy nie był pierwszym dowódcą ani ich założycielem, nie były wcale w Warszawie witany z wielką radością i entuzjazmem.

  Dla wielu ówczesnych Polaków zabór carski rosyjski nie był aż tak śmiertelny i zabójczy, jak go się nam dzisiaj przedstawia i porównuje do tego, co w Polsce czynili bolszewicy a potem żydo-komuna.

  W Rosyjskiej Dumie przed wybuchem rewolucji w Rosji zasiadało wielu rodowitych Polaków i ich nie można nazwać zdrajcami Polski, w parlamencie niemieckim też było kilku Polaków, tak samo można ich potraktować. Jednak do wyrobienia sobie tego poglądu trzeba mieć jakąkolwiek wiedzę na ten temat naszej wspólnej historii i tu zaczyna się problem i granica, której wielu z nas nie zna lub nigdy o niej nie wiedziało i nie słyszało i nie chce jej przekroczyć.

  Może na początek zaczniemy od tego.


  Polecam do przeczytania:

  Ze wspomnień Henryka Stanisława Łagodzkiego, żołnierza Armii Krajowej NSZ ps. "Hrabia", "Orzeł" zgrupowanie "Chrobry II":

  "Żbik" Marian Tomaszewski, zastępca dowódcy plutonu zrobił małą odprawę z chłopcami swojego plutonu. Zgłosiło się czterech: ja - "Orzeł" Henryk Łagodzki, "Moneta" Tadeusz Tarczyński, "Zenek" Zenon Wojciechowski, "Czapla" Zygmunt Krajewski. Do naszej grupy włączeni zostali dwaj Rosjanie, którzy zbiegli w pierwszych dniach z armii Kamińskiego i byli w kompanii "Lecha Żelaznego". Byli to "Żeńka" Eugeniusz Mulkin i "Miszka" N.N., który zginął 20 września 44. Mulkin zmarł po wojnie. Rosjan włączono do naszej grupy dlatego, że na terenie Syberii razem z oddziałami niemieckimi byli zwerbowani do armii Kamińskiego Rosjanie i Ukraińcy. W razie spotkania nasza drużyna udawałaby Ukraińców. (…)Dalej iść nie możemy, jest zbyt niebezpiecznie. Postanawiamy wycofać się i podpalić magazyny. W pewnej chwili na tle rozbłyskującej rakiety zobaczyliśmy liczne sylwetki i usłyszeliśmy głosy. Wycofujemy się, to ostatnia chwila. Pozostaje tylko "Miszka", który ma podpalić magazyny i szybko się wycofać. Zostawiamy mu butelki z benzyną a sami szybko wycofujemy się w pobliże murowanej budki. "Miszka" pozostał ponieważ mówił po rosyjsku i w razie wpadki mógł się uratować bo obaj z "Żeńką" założyli niemieckie mundury. Dłużej nie mogliśmy pozostać, rozpoznaliśmy tylko kilka punktów ogniowych, nie było możliwości poruszania się po tak niebezpiecznym terenie. Kryjąc się starannie powoli wycofaliśmy się w stronę bramy. Gdy byliśmy w pobliżu budki, skryliśmy się za nią i daliśmy znak "Miszce" by podpalił magazyny. No i stało się. Pokazał się ogień, w jego świetle widać było poruszającą się wzdłuż magazynów sylwetkę. "Miszka" nie zdążył podpalić następnych lontów bo rozszczekały się karabiny maszynowe. Teren został oświetlony rakietami, zrobiło się widno jak w dzień. Nie mogąc wykonać zadania "Miszka" serwował się ucieczką z niebezpiecznego miejsca w stronę zbawczej bramy i budki, za którą i my się skryliśmy. a bramą czekaliśmy na "Miszkę", który dobiegł zdyszany, ale cały i zdenerwowany, że nie wykonał zadania i magazynów nie podpalił.”

  http://paweltonderski.polacy.eu.org/1182/czy-w-powstaniu-warszawskim-walczyly-jednostki-roa-czy-rona-/#c10911
 • @Paweł Tonderski 21:22:03
  Hm, ja tez znam podobne pojedyncze przypadki, kiedy Moskale okazywali przyjazn Polakom, ale na ich podstawie nie powinno sie uogolniac. Tym bardziej, ze o wiele wiecej jest przypadkow swiadczacych o czyms innym.

  Dla mnie problemem jest nastawienie Moskali do nas, Polakow, to wrodzone nastawienie - pelne wyzszosci, a wiec i wiazacej sie z tym pogardy. "Paljaki to slowianscy bracia, ale tacy mali, i klopotliwi."

  Czytales, co powiedzial Dugin? - Ze Rosja nie ma zadnego interesu w tym, zeby istnialo niepodlegle panstwo polskie.

  A Putin powiedzial na Westerplatte, w obecnosci Kanclerza Niemiec, ze Traktat Wersalski byl bledem - ten traktat, ktory gwarantowal odrodzenie sie niepodleglej Polski.

  Zatem czy nie ludzisz sie tylko tym, ze z Moskalami mozemy zyc w zgodzie, traktowac sie z nimi wzajemnie jak rowni z rownymi? Nasza historia wydaje sie pokazywac, ze nigdy nie bylo to mozliwe. Bo oni zawsze chca dominowac, decydowac, podkreslac, ze to oni rzadza, szczegolnie przy pomocy jakichs bolesnych, niezrozumialych i glupich dla nas posuniec, np. ograniczania oswiaty w naszym jezyku, czy wprowadzenia zakazu jezyka polskiego jako jezyka urzedowego. I te posuniecia, ktore uswiadamiaja nam, ze nie jestesmy wolni, budza nasza frustracje i gniew, nie daja nam zyc normalnie, jak ludzie. W dodatku inne, wolne i szczesliwe narody gardza nami jak kazdym niewolonikiem. Nasza frustracja narasta i w koncu nastepuje wybuch - powstania, wykrwawienie sie. Mozna nam wmawiac ile sie chce, ze nie powinnismy sie buntowac, i tak predzej czy pozniej zbuntujemy sie, wybuchniemy.

  Oto, w wielkim skrocie, jak wydaje sie wygladac historyczna relacja wzajemna pomiedzy nami, Polakami, a Moskalami.

  Jaka jest twoja opinia w tej sprawie? Czy to, co powyzej napisalem odpowiada wedlug ciebie prawdzie, a jesli tak, to co powinnismy zrobic odnosnie do naszych stosunkow z Moskwa? Czy w ogole mozemy tu cokolwiek zrobic zgodnie z nasza wolna i nieprzymuszona wola?
 • @Pan Marky 22:02:09
  http://www.youtube.com/watch?v=w9E7W-zpn7w
 • @Pan Marky 22:02:09
  My Polacy mamy takie samo wyższe zdanie o sobie w porównaniu z Rosjanami.

  Na miejscu Putina też byś to samo powiedział, na Polsce wszyscy sobie jeżdżą, jak po łysej kobyle, ponieważ Polską nie rządzą Polacy.

  Rosja to nadal mocarstwo, a my nie jesteśmy nawet w pozycji kraju, który ma wpływ na kraje z nami graniczące, chociaż mamy ku temu możliwości i potencjał. Jednak nie powinniśmy tego czynić z pozycji siły tylko w sposób przewidziany przez Polską Cywilizację, z której tak się wyśmiewaliście na blogu u ŁŁ. :)

  Rosja, Białoruś, Ukraina i Polska bez zrozumienia swojej sytuacji już wkrótce przestaną istnieć, a nasze armie zostaną wysłane na wojny do krajów muzułmańskich. Tutaj już nie chodzi o nasze antagonizmy, tylko o przyszłość słowiańskiej cywilizacji i świata chrześcijańskiego. Albo nasi wspólni wrogowie doprowadzą w naszych krajach do takiej sytuacji jaką mieliśmy w dawnej Jugosławii, a potem nam gdzieś tutaj zainstalują islamską enklawę. :) Tak jak nam chcieli wybudować w Warszawie meczet. :)
 • @Paweł Tonderski 22:19:53
  Wiec co radzisz robic odnosnie do naszych ukladow z Rosja? Zgadzac sie ze wszystkim, co oni nam kaza? Stawiac sie im, oddac sie w opieke Niemcom? Co robic? Chyba nie wiadomo, prawda? A moze wiadomo? Jesli nie wiadomo, to tez w porzadku, trzeba czekac, nic nie robic, az sie sytuacja wyklaruje. Wiec co bys powiedzial w tej materii, co mowia ludzie z twojej orientacji politycznej?

  Odnosnie do mego wysmiewania sie z eseju pana Wojtasa, przeczytaj moj wpis pod czescia 5-ta tego eseju (esej jest na dole strony glownej, po prawej stronie). W tym wpisie wyrazilem moje prawdziwe zdanie o nim. Tak naprawde esej zrobil na mnie duze wrazenie, a te kpiny to byly takie tam zarty. Tym bardziej ze pan Wojtas tez sie troszke nadal. Ale obecnie uwazam, ze to gosc z klasa.
 • @Paweł Tonderski 22:16:43
  Ta piosenka jest w porzadku. "Zjednoczony Ursynow" to nazwa zespolu? Z Ursynowa, oczywiscie?
 • @Pan Marky 22:36:17
  Ale co oni niby nam każą czynić? Bo ja tego nie dostrzegam, dostrzegam natomiast to, co każą nam czynić w Polsce syjoniści, żydostwo, rząd amerykański, rząd izraelski i masoneria. )
 • @Paweł Tonderski 22:45:17
  Czyli ze nie ma problemu stosunkow polsko-moskiewskich?
 • @Pan Marky 23:04:59
  Są problemy, ale one w porównaniu z problemami wynikającymi z linii Polska UNIA, Stany Zjednoczone - ich rząd federalny, rząd Izraela są niczym. :)

  To nie Rosjanie każą nam uczyć się hebrajskiego, to nie Rosjanie każą nam czcić święto Chanuka, to nie Rosjanie wprowadzają do polskich szkół wyższych i średnich program Szoah, to nie Rosjanie wykupują polską ziemię, oprócz koncesji na odwierty w celu poszukiwania polskiego gazu łupkowego, które dostali w posiadanie od naszych przyjaciół Amerykanów i Anglików, to nie Rosjanie otrzymują od polskich władz polskie obywatelstwa tylko obywatele Izraela.

  To nie oni w Polsce propagują homoseksualizm, kulturę multi-kulti, aborcję na życzenie czy eutanazję. To nie Rosjanie rozbroili i unicestwili nasza Polską Armię oraz polski przemysł, to nie oni nas wysyłają na żydowskie i syjonistyczne wojny. To nie Rosjanie ogłupiają nasze polskie dzieci poprzez emisję programów telewizyjnych, których producentami są żydzi i masoni, mieszkający w Stanach i w na Wyspach Brytyjskich. To nie Rosjanie mają w Polsce w swoich rękach tzw. "polskie" media. To nie Rosjanie budują Muzeum narodu rosyjskiego tylko żydzi budują w Polsce swoje muzea i budują swoje żydowskie synagogi. Czy słyszał pan, aby powstała w Polsce jakaś nowa cerkiew na życzenie władz rosyjskich? Itd. itp. ...

  Czy pan od jutra zaprzestanie kupować rosyjską ropę i benzynę, zaprzestanie pan gotować w swoim domu na rosyjskim gazie ziemnym?!

  http://www.youtube.com/watch?v=Rpt-t5h9SsM&feature=player_embedded

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pKSBb7OKSzw

  http://www.youtube.com/watch?v=VmVRmwv2Cco&feature=related

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY